Aktualności

19 czerwca 2020 13:40 | Aktualności

X Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci "Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz"

 

 

W dniu 16-17.06.2020 roku w Placówce Terenowej KRUS w Ciechanowie odbyło się wręczenie nagród laureatom X edycji konkursu plastycznego.

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w 2020 roku zainaugurowała dziesiątą – jubileuszową edycję konkursu  plastycznego dla dzieci „Bezpiecznie na wsi”, kierowanego do uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich.

Celem konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego. Tegoroczna edycja odbywała się  pod hasłem „Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz” i miała zwrócić uwagę na sposoby zapobiegania wypadkom i chorobom zawodowym rolników, związanych  z obecnością zwierząt w gospodarstwach rolnych.

Patronat honorowy nad konkursem objął :

Minister Rolnictwa i Rozwoju WsiJan Krzysztof Ardanowski a w organizacji konkursu Kasę wspierali m.in. Ministerstwo  Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwowa Inspekcja Pracy, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz Agencja Restrukturyzacji i  Modernizacji Rolnictwa.

Dzieci wykazały duże zainteresowanie konkursem, zaangażowały się w wykonanie prac, a Komisja Konkursowa w dniu 06.03.2020r. z pośród 293 prac uczniów z 20 szkół podstawowych z powiatu ciechanowskiego i dwóch gmin powiatu przasnyskiego, wyłoniła 47 laureatów.

Głównym organizatorem i fundatorem nagród jest Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Warszawie.

Ponadto do grona fundatorów nagród dołączyli niezawodnie Starostwo Powiatowe w Ciechanowie, PKN Orlen, Sigma Max w Ciechanowie, Mazowiecki Urząd Wojewódzki Delegatura w Ciechanowie, Polskie Składy Budowlane PROFI  z Przążewa k. Ciechanowa, FANAR, Eurocash Cash&Carry w Ciechanowie, Polska Spółka Gazownictwa

a nagrody specjalne ufundowali: Pan Minister Maciej Wąsik, Pani Poseł Anna Ewa Cicholska, Wójt Gminy Ciechanów – Pan Marek Kiwit, Wójt Gminy Regimin Pani Mariola Kołakowska, Burmistrz Miasta i Gminy Glinojeck Pan Łukasz Kapczyński, Starosta Przasnyski – Pan Krzysztof Bieńkowski.

Pani Wójt Mariola Kołakowska wręczyła osobiści nagrody specjalne dzieciom ze szkół Gminy Regimin:

Grupa I – dzieci klas 0-III

Wyróżnienie – Natalia Humięcka                  - Szkoła Podstawowa w Szulmierzu

Wyróznienie – Maciej Malinowski                - Szkoła Podstawowa w Zeńboku

 

Grupa II  - dzieci z klas IV – VIII

II miejsce – Weronika Zaręba                       - Szkoła Podstawowa w Szulmierzu

III miejsce – Paulina Kwasiborska                - Szkoła Podstawowa w Regiminie

 

 

Przeczytano: 131 razy.| Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: