Aktualności

02 października 2018 13:12 | Aktualności

OSZACOWANIE STRAT TEGOROCZNEJ SUSZY.

 

 

 

 

W odpowiedzi na wypowiedź w mediach Pana Ministra Rolnictwa Rafała Romanowskiego

- Niestety, docierają do nas takie bardzo poważne, niepokojące sygnały, że w bardzo wielu przypadkach samorządowcy wręcz bojkotują prace tych komisji. Te protokoły nie są dostarczane w terminie do wojewodów. Rolnicy nie mają zatwierdzonych tych protokołów. A jeżeli nie mają zatwierdzonego protokołu, to niestety nie mogą ubiegać się o konkretną pomoc. Dlatego po raz kolejny proszę, żebyśmy w tym przypadku – w przypadku rolników, którzy są lokalnymi mieszkańcami, żebyśmy plakietki partyjne schowali gdzieś głęboko w kieszeń

Źródło: tvnmeteo.tvn24.pl


Urząd Gminy w Regiminie informuje, że 10 września br. do Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie złożony został komplet protokołów oszacowania szkód, jakie z tytułu suszy zgłosili rolnicy posiadający grunty na terenie gminy Regimin.


Łącznie sporządzono  120 protokołów, z czego 78 dotyczy strat w gospodarstwach rolnych mających siedzibę na terenie naszej gminy.


Kolejne 42 to protokoły cząstkowe, szacujące straty rolników zamieszkujących poza terenem gminy, a posiadających tutaj swoje grunty.


Z 78 protokołów całościowych 22 dotyczy strat powyżej 30%, zaś 55 zawiera szacunek strat poniżej tego progu.


Tym samym samorząd gminny zrealizował ciążący na nim obowiązek powołania komisji, przyjęcia wniosków, oszacowania szkód, sporządzenia protokołów i ich przesłania do Wojewody Mazowieckiego.

Wnioski rolników o pieniądze nie utknęły w naszym urzędzie. Warunkiem otrzymania pomocy jest dostarczenie przez rolnika protokołu szacowania zweryfikowanego przez Urząd Wojewódzki.

 

 

 

 

Przeczytano: 747 razy.| Wydrukuj|Do góry