Aktualności

26 czerwca 2018 12:37 | Aktualności

„LEŚNA ZaDyszka” PO RAZ TRZECI!

„Leśna ZaDyszka” po raz trzeci!

Organizowany od 2016 roku festiwal biegowy w Szulmierzu zdobył sobie opinię jednej z najlepszych tego typu imprez na całym Mazowszu. Nic więc dziwnego, że na listy startowe tegorocznej Zadyszki wpisało się aż 441 osób, w tym z tak odległych miejscowości, jak Bydgoszcz, Białystok, Walim (Dolny Śląsk), Brodnica, Szabda (Kujawsko – Pomorskie), Poznań, Tykocin, Wieluń czy  Warszawa.

Cieszy ogromnie fakt, że Zadyszka cieszy się coraz większą popularnością także wśród mieszkańców naszej gminy. W biegu dzieci wzięło udział aż 56 naszych zawodników, zaś wśród dorosłych w biegach uczestniczyło 35 mieszkańców gminy Regimin.

W pierwszej z konkurencji, biegu dzieci na 1500 metrów, na starcie pojawiło się 146 młodych zawodników wieku od 3 do 16 lat. Najmłodszym często towarzyszyli ich rodzice. W tej kategorii nie prowadzono klasyfikacji i nie mierzono też czasu.

97 pań i panów stanęło na starcie pierwszego z biegów, w którym prowadzono pomiar czasu. Dystans 5000 metrów jako pierwsza pokonała Justyna Gawlik z Ciechanowa w czasie 23,31 minuty. Znakomite 7 miejsce zajęła w tym biegu Aleksandra Gralewska z Lekowa.

Wśród mężczyzn najlepszym okazał się Maciej Grochowski w Warszawy, który osiągnął wynik 18 minut i 5 sekund. W czołówce biegu, na 12 pozycji uplasował się nasz zawodnik, Cezary Barwiński z Grzybowa.

Jako kolejni na starcie stanęli zawodnicy Nordic Walking. Wśród 40 uczestników marszu najszybciej dystans 5 kilometrów spośród pań pokonała Agnieszka Korytowska z Mławy, zaś panów – Marcin Radomski z Płocka. Nasi zawodnicy zajęli odpowiednio 5 (Renata Szniter z Kalisza) i 12 miejsce (Jan Miłoboszewski z Szulmierza).

Największą popularnością wśród biegaczy cieszył się jednak dystans główny 10 kilometrów, gdyż na starcie biegu stanęło aż 153 zawodników, z czego 34 panie i 119 panów.

Najlepsze czasy uzyskali Michał Makowski z Ciechanowa (35,04 !) i Patrycja Bosiak z Wielunia (40,26). W czołówce dominowali przyjezdni, ale warto odnotować 28 lokatę Iwony Karczewskiej z Karniewa i 23 miejsce Ireneusza Jałozy z Szulmierza.

Dla wszystkich uczestników biegów organizatorzy przygotowali wyjątkowej urody medale i „zadyszkowe” ręczniki. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali ponadto nagrody rzeczowe i statuetki, zaś wśród wszystkich uczestników rozlosowano blisko 80 różnych nagród, w tym rower ufundowany przez głównego sponsora firmę Zipp.

Wśród wspierających imprezę sponsorów były też Bank Spółdzielczy w Ciechanowie, „Rol-Spaw”, ZPU „Faste”, „Czas na Herbatę”, „Volteno”, „Dingo”, Hotel „Atena”, Dworek „Polanka”, STO Ciechanów, Atelier Fryzjerskie „MR”, pizzeria „Hit”,  bank PKO oraz Urząd Gminy w Regiminie.

Dla uczestniczących w biegu dzieci przygotowano również wiele atrakcji. Wszystkie otrzymały pamiątkowe koszulki oraz  upominki i nagrody ufundowane przez Urząd Gminy w Regiminie, Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych w Warszawie oraz firmę „Farbex”.

Nie zabrakło zjeżdżali, stoisk z lodami i watą cukrową. STO Ciechanów ufundowało natomiast specjalne „dziecięce” medale.

Biegi nie były jedyną atrakcją Zadyszki – swoje stoiska przygotowały m.in. Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Regimin z Kozdrój, Komenda Powiatowa Policji w Ciechanowie, V Brygada WOT z Ciechanowa. Zawodnicy mogli także odbudować swoje siły powszechnie chwaloną i (wg ich opinii) niezwykle smaczną grochówką i białym żurkiem przygotowaną dla nich przez Szkołę Podstawową w Regiminie.

Organizatorzy tej wspaniałej sportowo – rekreacyjnej imprezy w Szulmierzu – Urząd Gminy w Regiminie, Grupa Biegowa „ZaDyszka” oraz MUKS „Czarni” Regimin zaprosili uczestników na kolejną edycję biegów za rok.

Bogata dokumentacja fotograficzna oraz pełne wyniki „Zadyszki” dostępne są na stronie internetowej www.lesnazadyszka.pl.

Przeczytano: 353 razy.| Wydrukuj|Do góry