Aktualności

16 października 2017 15:24 | Aktualności

GMINNE DOŻYNKI W KOZICZYNIE.
Dnia 17 września 2017 r. po raz pierwszy w historii zorganizowane zostały Dożynki Gminne, których współgospodarzem była Parafia pw. Św. Trójcy w Koziczynku.


Uroczystość rozpoczęła się specjalną Mszą Świętą, odprawioną w intencji rolników przez ks. Proboszcza Roberta Głuchowskiego.


Dożynkowy chleb wnieśli do świątyni Starostowie – Państwo Sabina i Dariusz Muszyńscy – rolnicy z Koziczyna.


Przed ołtarzem ustawiony został nie tylko gminny wieniec dożynkowy, ale także wieńce przygotowane przez mieszkańców Karniewa oraz wioski należące do parafii Koziczynek – Kołaki Kwasy i Kołaki Budzyno.


Nie zabrakło także koszy dożynkowych z owocami, warzywami i kwiatami oraz wieńca przygotowanego przez mieszkańców wsi Wola Wierzbowska.


Trzy piękne chleby dożynkowe  Starostowie przekazali w trakcie mszy na ręce Wójta  i Proboszcza. Swoje chleby przynieśli do świątyni także sołtysi wszystkich sołectw leżących w granicach Gminy Regimin. Wieńce, kosze, chleby oraz ziarno na siew poświęcił ks. Proboszcz Głuchowski, który wygłosił także homilię.


Słowa powitania i podziękowań skierował do zgromadzonych także Wójt Lech Zduńczyk. Szczególne podziękowania skierował pod adresem rolników, dzięki którym nikt z nas nie zna uczucia głodu. Zaapelował także o odbudowę szacunku dla chleba, który doceniamy wtedy, gdy w oczy zagląda ludziom głód.


Po zakończeniu Mszy Św. wszyscy uczestnicy uroczystości, prowadzeni przez orkiestrę dętą OSP Ciechanów i poczty sztandarowe w jednostek OSP z terenu gminy, przemaszerowali na plac sportowy w Koziczynie.


Po koncercie orkiestry OSP do uczestników dożynek przemawiali goście, w tym Wiceminister Rolnictwa Rafał Romanowski i Kierownik Oddziału KRUS w Ciechanowie Mariola Kołakowska.


Na placu w Koziczynie przygotowany został festyn wiejski, którego uczestnicy mogli skosztować wybornej grochówki i białego żuru, posilić się kiełbaskami i żeberkami z grilla, posmakować domowych ciast i „swojskich” wyrobów wędliniarskich.

Organizatorzy zadbali także o najmłodszych mieszkańców gminy, którzy korzystali z całego zestawu zjeżdżalni, kul wodnych i innego tego typu zabawek. Dla nich też przygotowane były słodycze i napoje.


Uroczystości zakończyły się ok. godz. 18.00, gdyż zawiodła łaskawa do tej pory pogoda. Padający deszcz nie sprzyjał zabawie na świeżym powietrzu.Przeczytano: 882 razy.| Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: