Urząd Gminy Regimin
https://regimin.pl

08 maja 2018 00:12 | Aktualności

ZAWODNICZKI MUKS "CZARNI" REGIMIN WICEMISTRZYNAMI XXIV TURNIEJU MINI PIŁKI RĘCZNEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW
W dniach 20 - 22 kwietnia 2018 r. zawodniczki MUKS "Czarni" Regimin

 z powodzeniem rywalizowały  

w XXIV Turnieju Mini Piłki Ręcznej w Ciechanowie.


Turniej ten ma bardzo bogatą historię a towarzyszy mu maksyma - "Mistrzowie zaczynają od mini". Od samego początku rozgrywkom patronuje prof. dr hab. Janusz Czerwiński, honorowy prezes ZPRP.

W fazie eliminacyjnej rozgrywanej w piątek 20 kwietnia zawodniczki "Czarnych", prowadzone przez trenera Jacka Wardę pokonały

W fazie grupowej rozgrywanej w sobotę 21 kwietnia, nasze dzielne szczypiornistki zmierzyły się z zawodniczkami KS Zawkrze Mława, zwyciężając 17:8 by następnie po bardzo zaciętej walce ulec faworytkom turnieju - Polonii Kępno 15:29.

Mimo tej porażki, "Czarne" już wcześniej zapewniły sobie awans do półfinału, w którym, trzeba to przyznać, dość sensacyjnie, ku uciesze bardzo licznej i głośnej publiczności z Regimina i Mławy pokonały szczypiornistki MSRP Junak Włocławek 25:18.

W walce o złoto "Czarne" po raz kolejny stawiły czoła i dzielnie walczyły z Polonią Kępno, tym razem ulegając nieznacznie bo tylko 16:21.


Mimo porażki w finale zawodniczki MUKS "Czarni" Regimin w całym turnieju zaprezentowały się świetnie, w czym największa zasługa trenera Jacka Wardy.


Podczas ceremonii dekoracji zwycięzców, gratulacje i medale szczypiornistki "Czarnych" odebrały od Prezydenta Miasta Ciechanowa.

Pan Prezydent Krzysztof Kosiński przypomniał, że kilkanaście lat temu sam jako zawodnik "Czarnych", pod okiem trenera Jacka Wardy walczył o zwycięstwo w tym turnieju.Uśmiech


Dużym, sportowym przeżyciem było również odbieranie pucharu i medali od Michała Prątnickiego, dziś zawodnika Superligi piłki ręcznej, wychowanka MUKS Czarni Regimin.


Dziewczętom oraz ich trenerowi serdecznie gratulujemy wyników i wytrwałości !!!


Obejrzyj zdjęcia wicemistrzyń XXIV turnieju Mini Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców "w akcji".

Zdjęcia: