Puchar Polski w kolarstwie szosowym


Puchar Polski

w kolarstwie szosowymGmina Regimin trzykrotnie już była współorganizatorem wyścigu kolarskiego w kolarstwie szosowym mężczyzn, będącego jednym z etapów kolarskiego Pucharu Polski. Głównym organizatorem imprezy jest MKS „Jurand” Ciechanów, zaś Gmina wspiera zarówno samo przygotowanie zawodów, jak również uczestniczy w zabezpieczeniu trasy wyścigu oraz współfinansuje nagrody dla najlepszych zawodników.

          
 

Wyścig szosowy rozgrywany jest w kategoriach junior, junior młodszy oraz tandem osób niepełnosprawnych. Na trasie Ciechanów-Grzybowo-Targonie-Regimin-Szulmierz-Ciechanów rywalizuje ok. 100 młodych kolarzy reprezentujących kluby z terenu całej Polski.

Podstawowym czynnikiem, który zdecydował, że wyścig prowadzi po drogach zlokalizowanych na terenie naszej gminy jest malowniczy krajobraz, zróżnicowany teren (liczne zjazdy i podjazdy), urozmaicony przebieg trasy i dobry stan dróg. Bardzo pozytywne opinie o tak ciekawej lokalizacji wyścigu wyrażają tak trenerzy i zawodnicy, jak również Polski Związek Kolarski.