Sportowe talenty z Regimina


Sportowe Talenty  z Regimina


 
            
Efekty szerokiej działalności sportowej, intensywnie rozwijającej się w ostatnich latach na terenie Gminy Regimin, to nie tylko znaczące sukcesy zawodników i drużyn, ale także odkrycia wielkich talentów sportowych. Wychowankowie MUKS „Czarni” Regimin, szczególnie sekcji piłki ręcznej, byli i są powoływani do kadr narodowych Polski w wielu kategoriach wiekowych. Wizytówką Klubu jest Przemysław Krajewski, urodzony w Klicach wychowanek „Czarnych”, zawodnik narodowej reprezentacji Polski w piłce ręcznej, brązowy medalista Mistrzostw Świata w Katarze. Po zakończeniu występów w barwach „Czarnych” Regimin był zawodnikiem „Juranda” Ciechanów i zespołów ekstraklasy piłki ręcznej: „Nielby” Wągrowiec i „Wisły” Puławy.

Zawodnikiem „Czarnych” był także Adam Morawski, określany dzisiaj „nadzieją polskiej piłki ręcznej”. Od 2008 roku systematycznie powoływany do kadr narodowych Polski juniorów młodszych i juniorów. Obecnie występuje jako bramkarz w barwach Wicemistrza Polski – SPR „Wisła” Płock oraz w drużynie narodowej Polski młodzieżowców.

              
Do grona kadrowiczów należy kolejny wychowanej „Czarnych” – Wojciech Prymlewicz. Po ukończeniu nauki w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Gdańsku przeszedł z „Czarnych” do „Wybrzeża” Gdańsk. Wielokrotnie powoływany do kadr narodowych Polski w kategoriach junior młodszy i junior. W chwili obecnej Wojciech Prymlewicz znajduje się w składzie kadry narodowej młodzieżowców.

Kolejnym wychowankiem „Czarnych”, który zakładał koszulkę z białym orłem jest Rafał Grzybowski. Był powoływany do kadry juniorów młodszych i juniorów. Jak zawodnik grał w „Jurandzie” Ciechanów, „Wiśle” Puławy, zaś od 2014 r. gra w Luksemburgu, w drużynie mistrza kraju Handball Kaerjeng.

Jeden z największych talentów polskiego „szczypiorniaka”, wychowanek i zawodnik „Czarnych” Regimin – Patryk Dębiec wielokrotnie powoływany był w skład kadry narodowej Polski młodzików i juniorów młodszych. Wypożyczony do „Wybrzeża” Gdańsk; po ciężkiej kontuzji ponownie gra w składzie „Czarnych” i wraz z zespołem seniorów wywalczył awans drużyny do II ligi piłki ręcznej. „Król strzelców” III ligi w sezonie 2014/15.

                 
Wypożyczony z „Czarnych” do Wybrzeża” Gdańsk Kacper Malinowski w grudniu 2013 r. otrzymał powołanie do kadry narodowej Polski w kategorii junior młodszy.

Kolejnym reprezentantem Polski juniorów młodszych i juniorów jest także Jakub Olszewski, który po zakończeniu występów w barwach „Czarnych” Regimin został zawodnikiem I-ligowego zespołu „Meble Wójcik” Elbląg. Jakub jest obecnie członkiem kadry narodowej Polski młodzieżowców.

Do grona wychowanków „Czarnych”, którzy przynoszą zaszczyt Klubowi należy także Michał Prątnicki. Był zawodnikiem występujących w ekstraklasie piłki ręcznej drużyn „Juranda” Ciechanów, a następnie „Siódemki Miedź” Legnica. Od sezonu 2013/14 reprezentuje kolejny zespół z ekstraklasy, jakim jest KPR Legionowo.