Turniej Bokserski „O Puchar Wójta Gminy Regimin”Ogólnopolski Turniej Bokserski

„O Puchar Wójta Gminy Regimin”


Najstarszą cykliczną imprezą sportową, organizowaną  na terenie Gminy Regimin, jest Ogólnopolski Turniej Bokserski „O Puchar Wójta Gminy Regimin”. Pierwsza tego typu impreza odbyła się w 2010 roku i od początku uznana została za jedną z najlepszych na terenie Mazowsza.

 
                  
Ocena ta wynika tak z liczby zawodników i klubów biorących w niej udział, jak również znakomitego poziomu organizacji i rywalizacji sportowej.  W trakcie sześciu dotychczas zorganizowanych Turniejów na ringu w Regiminie rywalizowało ok. 300 pięściarzy w kilkunastu kategoriach wagowych i wiekowych, reprezentujących blisko 30 klubów pięściarskich z Mazowsza, Warmii i Mazur oraz Podlasia. W regimińskiej hali sportowej walczyli bokserzy z Olsztyna, Szczytna, Nowego Dworu Mazowieckiego, Wołomina, Warszawy, Łomży, Kętrzyna, Radomia, Iłży, Płońska, Ostrołęki, Ostrowi Mazowieckiej czy Raszyna i, oczywiście, bokserzy „Czarnych” Regimin.

 
            
Ogromną atrakcją zawodów jest także obecność znanych w świecie sportu gości honorowych, w tym takich sław, jak polscy olimpijczycy - Szymon Kołecki, Paweł Skrzecz czy Paweł Rabczewski.