Klub Sportowy „Czarni” Regimin

 

Międzyszkolny Uczniowski

Klub Sportowy  „Czarni”  Regimin

     

Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „Czarni” Regimin powstał w maju 1999 roku z inicjatywy grupy rodziców, nauczycieli i działaczy sportowych związanych z Gimnazjum w Regiminie. Trzonem Klubu była wówczas sekcja piłki ręcznej chłopców prowadzona przez Jacka Wardę, nauczyciela, trenera i pierwszego Prezesa MUKS. W latach 1999-2001 drużyny „Czarnych” odniosły ogromne sukcesy, przebojem wchodząc na asportowe areny powiatu, województwa i kraju. Do największych osiągnięć zaliczyć należy zwycięstwo w Międzynarodowych Mistrzostwach Gdańska Gimnazjalistów, triumf w Bałtyckim Międzynarodowym Festiwalu Piłki Ręcznej w Szczecinie, a w szczególności zdobycie I miejsca w X Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej „Bratislava Cup 2001” na Słowacji.

Po kilkuletniej przerwie, spowodowanej brakiem bazy sportowej i funduszy, w 2006 roku działalność Klubu została reaktywowana. Prezesem Zarządu został Paweł Dębiec, zaś w ramach Klubu rozpoczęła działalność sekcja boksu prowadzona przez Radosława Chojnackiego.  Rozwojowi działalność sprzyjało oddanie do użytku nowoczesnej hali sportowej w Regiminie, posiadającej pełnowymiarowe boisko do piłki ręcznej.

  

      

 
Wraz z rozwojem bazy sportowej, zaplecza oraz pozyskaniem poważnego finansowego wsparcia ze strony Urzędu i Wójta Gminy Regimin zawodnicy i drużyny MUKS „Czarni” osiągnęli ogromne sukcesy sportowe. Lata 2007-2014 to pasmo zwycięstw drużyn „szczypiorniaka” w kilkunastu ogólnopolskich turniejach piłkarskich, Gimnazjadach Szkół Wiejskich, czy mistrzostwach powiatu ciechanowskiego. Ukoronowaniem występów  było wywalczenie w 2010 roku przez drużynę „Czarnych” tytułu Mistrza Polski w kategorii dzieci (Regimin, maj 2010) oraz tytułu Wicemistrza Polski przez zespół młodzików (Zamość, maj 2012). Ogromnym osiągnięciem zakończył się także udział zespołu piłki ręcznej reprezentującej Szkołę Podstawową w Regiminie w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. Zespół ten wywalczył złote medale w Igrzyskach Mazowieckich i z tego tytułu reprezentował Mazowsze na Ogólnopolskich Finałach Igrzysk rozegranych w Elblągu w maju 2012 roku. Drużyna z Regimina okazała się rewelacją tych finałów i zdobyła złote medale OIMS w piłce ręcznej dzieci.

Poważne sukcesy odnoszą także zawodnicy sekcji bokserskiej Klubu. Pięściarze z Regimina zwyciężali w kilkudziesięciu ogólnopolskich zawodach i turniejach pięściarskich, w tym Turnieju im. Kosinowa w Warszawie, Mistrzostwach Mazowsza, Mistrzostwach Warszawy, turniejach w Szczytnie, Ostrołęce czy Nowym Dworze Mazowieckim. Ukoronowaniem pasam sukcesów pięściarzy było zdobycie przez Igora Głowackiego tytułu Mistrza Polski Młodzików w Poznaniu (listopad 2014 r.).

     

  

W obu sekcjach sportowych, pod kierunkiem trenerów Jacka Wardy (piłka ręczna) oraz Radosława Chojnackiego (boks) trenuje obecnie ok. 80 młodych zawodników. Władzom Klubu przewodniczy obecnie Prezes Monika Gwoździk, wspierana przez członków Zarządu: Macieja Morawskiego, Pawła Betlińskiego, Żanetę Parypińską i Piotra Malinowskiego.