Aktualności

09 sierpnia 2016 14:25 | Aktualności

ZAWODY SPORTOWO-POŻARNICZE W TARGONIACH.

Tegoroczne Gminne Zawody Sportowo Pożarnicze odbyły się 18 czerwca br. w Targoniach i okazały się rekordowe pod względem liczby uczestników. Do rywalizacji stanęło bowiem aż 19 zespołów, w tym 8 Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych (3 dziewczęce – OSP Jarluty Duże, Klice i Pawłowo, 4 chłopięce – OSP Klice, Koziczyn, Pawłowo i Zeńbok oraz 1 mieszana – OSP Szulmierz), 2 kobiece (OSP Pawłowo i OSP Szulmierz) oraz 9 drużyn męskich OSP reprezentujących wszystkie jednostki z terenu gminy. Łącznie na starcie stanęło prawie 180 strażaków-ochotników w wieku od 10 do 50 lat.

Wśród drużyn męskich zwyciężyli strażacy z OSP Pawłowo, wyprzedzając OSP Targonie i OSP Lekowo.

Również OSP Pawłowo zwyciężyło w kategorii kobiet, w której II lokatę zdobyła OSP Szulmierz. Rywalizację MDP w kategorii dziewcząt wygrała ekipa z OSP Klice, przed OSP Jarluty Duże   i OSP Pawłowo.

Najlepsi wśród chłopców okazali się reprezentanci OSP Koziczyn, zaś kolejne miejsca na podium wywalczyli chłopcy z OSP Pawłowo (II lokata) i OSP  Zeńbok (III miejsce). Wszystkie uczestniczące w zawodach drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz puchary. Pierwsze trzy zespoły w każdej z kategorii otrzymają także nagrody finansowe przeznaczone na potrzeby zwycięskich jednostek.

Wszystkim składamy serdeczne gratulacje!

Przeczytano: 629 razy.| Wydrukuj|Poleć znajomemu|Do góry