Aktualności

28 lipca 2016 13:43 | Aktualności

„LEŚNA ZADYSZKA” – BEZ ZADYSZKI!
To pierwsza tego typu impreza sportowo-rekreacyjna, jaka została zorganizowana na terenie naszej gminy – „Leśna Zadyszka”. W ramach zawodów, zorganizowanych 11 czerwca 2016r., odbyły się cztery różne konkurencje – biegi:

  •  główny na 10 km,
  •  bieg dorosłych na 5 km,
  •  bieg dzieci na 1,5 km,
  •  marsz Nord walking na 5 km. 

Frekwencja przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów, gdyż w biegach i marszu wzięło udział ponad 350 zawodników, w tym aż 100 dzieci.

Najliczniejszą grupę biegaczy stanowili goście z Ciechanowa i mieszkańcy Gminy Regimin. Nie zabrakło jednak biegaczy z tak odległych miast, jak Gubin, Konin, Warszawa, Gdańsk czy Olsztyn.

Największy aplauz kibiców wzbudził najmłodszy uczestnik zawodów mający niewiele ponad 3 lata, który wraz z rodzicami bohatersko pokonał liczącą 1500 metrów trasę biegu dla dzieci.Bardzo liczną grupę stanowili uczestnicy w wieku od 50 aż do 65 lat.

Każdy z uczestników zawodów otrzymał swój pakiet startowy, w tym pamiątkową koszulkę, okolicznościowy medal oraz drobne upominki rzeczowe. Wśród wszystkich uczestników biegów rozlosowana została główna nagroda – piękny rower ufundowany przez firmę „Zipp” z Przasnysza oraz m.in. bezpłatne karty wstępu na wieczór sylwestrowy i bal andrzejkowy w pensjonacie „Polanka” czy też  bezpłatne pobyty w spa w hotelu „Atena”.

Głównymi organizatorami imprezy był Urząd Gminy w Regiminie, Fundacja „Lilium” Grupa Biegowa „Leśna Zadyszka” oraz MUKS „Czarni” Regimin. Ogromny wkład pracy wnieśli także strażacy z OSP Szulmierz, Koziczyn i Lekowo, którzy także zabezpieczali całą trasę biegu.

Imprezie towarzyszył kiermasz regionalny przygotowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Regimin, które niedawno powstało w Kozdrojach.

„Zadyszkę” wsparło także liczne grono sponsorów, zaś patronat medialny objęło Katolickie Radio Diecezji Płockiej, Radio „7” z Mławy, „Tygodnik Ilustrowany” oraz e-Ciechanow.pl.

Nie zabrakło także smacznej grochówki i żurku przygotowanego przez panie ze stołówki w GZS w Regiminie oraz z Kozdrój.  Według powszechnej opinii uczestników, gości oraz kibiców impreza była znakomicie przygotowana i przeprowadzona. Z pewnością promocja naszej gminy udała się wyjątkowo, zaś wszyscy wyjeżdżali z Szulmierza z nadzieją na spotkanie w przyszłym roku.


Przeczytano: 958 razy.| Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: