Aktualności

28 lipca 2016 13:15 | Aktualności

STRAŻACKIE ŚWIĘTO W PAWŁOWIE
Piękny jubileusz 90-lecia powstania Straży Ogniowej w Pawłowie stał się okazją do organizacji uroczystości obchodów tej rocznicy, ale też wręczenia strażakom-ochotnikom z OSP Pawłowo sztandaru ufundowanego przez społeczność tej miejscowości, liczne grono sponsorów oraz przy wsparciu Urzędu Gminy w Regiminie.

Obchody rozpoczęła Msza Święta odprawiona w kościele parafialnym w Lekowie w intencji strażaków  z Pawłowa i innych jednostek, po której na przykościelnym placu miała miejsce uroczystość przekazania sztandaru. W jej trakcie odznaczenia i medale otrzymała grupa najbardziej zasłużonych strażaków ze wszystkich jednostek OSP z terenu Gminy Regimin.

Aktu wręczenia sztandaru oraz uhonorowania strażaków dokonali Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Ciechanowie dh Sławomir Morawski - Starosta Ciechanowski, st. bryg. Arkadiusz Muszyński - Komendant Powiatowy PSP oraz Wójt Gminy Regimin, a jednocześnie Prezes Zarządu Oddziału Gminnego - Lech Zduńczyk.

Zarząd Wojewódzki ZOSP RP uhonorował także jednostkę OSP Pawłowo, gdyż nowy sztandar udekorowano Złotym Medalem „Za zasługi dla Pożarnictwa” przyznanym przez Zarząd z okazji 90-lecia powstania tej OSP.

Uroczystość uświetniła orkiestra strażacka z zaprzyjaźnionej jednostki OSP Stupsk, która towarzyszyła strażakom także w czasie przemarszu przez Pawłowo. Tutaj też wszyscy uczestnicy, goście i mieszkańcy wsi spotkali się na świątecznym obiedzie, a później na festynie wiejskim. Zabawa przy muzyce trwała do późnych godzin nocnych. Uroczystość dostarczyła wzruszeń przede wszystkim mieszkańcom Pawłowa i strażakom z miejscowej OSP. Było to bowiem Ich wielkie święto i okazja do uhonorowania pamięci wielu bliskich, którzy przez lata działali w OSP Pawłowo.

 

Przeczytano: 908 razy.| Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: