Aktualności

07 lipca 2016 14:50 | Aktualności

XVII EDYCJA KONKURSU NAGRODA MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO XI EDYCJA KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO „MAZOWSZE BLISKIE SERCU”



Samorząd Województwa Mazowieckiego już po raz jedenasty realizuje konkurs fotograficzny Mazowsze bliskie sercu. Jest on skierowany do wszystkich fotografów amatorów, znających miejsca i wydarzenia na Mazowszu, które warto pokazać innym. Tegoroczny temat konkursu „Mazowsze przeżyj i poczuj" nawiązuje do nowego przewodnika o tej samej nazwie, który umożliwia duchową wędrówkę po Mazowszu wyjątkowym szlakiem papieskim. Pragniemy zaprosić uczestników konkursu do podróży po naszym regionie i zwiedzania niezwykłych miejsc, które pozwolą nam przeżyć spotkanie z sacrum i poczuć jego siłę. Na fotografii warto uwiecznić zarówno zapomniane, zabytkowe kościółki, jak i strzeliste świątynie, ale również przeżycia oraz emocje związane z podróżowaniem i odkrywaniem zakątków i uroków naszego regionu.

Nabór prac potrwa do 20 lipca br. Konkurs zostanie przeprowadzony dwuetapowo. W pierwszym etapie Jury wybierze dziesięć wyróżniających się prac, których autorzy wezmą udział w weekendowych wyjazdowych warsztatach fotograficznych organizowanych wspólnie z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie. W drugim etapie spośród zdjęć wykonanych przez uczestników warsztatów Jury wybierze 3 zwycięskie prace, a laureaci zostaną wyróżnieni podczas finałowej gali i otrzymają nagrody.

Tradycyjnie już konkurs odbywa się pod patronatem artystycznym Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Zasady i regulamin konkursu dostępne są na stronie internetowej www.mazovia.pl.

Mamy nadzieję, że udział w konkursie będzie stanowił dla uczestników nie tylko wyzwanie artystyczne, ale także impuls do lepszego poznania Mazowsza i jego walorów turystycznych.

Gorąco zachęcamy wszystkich do udziału w konkursie fotograficznym Mazowsze bliskie sercu.

Szczegółowe zasady, formularze zgłoszeniowe, regulaminy konkursów oraz plakat do druku dostępne są na stronach internetowych Samorządu Województwa Mazowieckiego:


     Konkurs Nagroda Marszałka Województwa Mazowieckiego:

    

     Konkurs fotograficzny „Mazowsze bliskie sercu”:

 

 

 

Przeczytano: 893 razy.| Wydrukuj|Do góry