Aktualności

07 lutego 2017 13:48 | Aktualności | Źródło: BIP - Urząd Gminy Regimin

KOMUNIKAT POWIATOWEGO LEKARZA WETERYNARII W CIECHANOWIE
Zgodnie z poleceniem Mazowieckiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii z/s w Siedlcach przekazuję do wiadomości i wykorzystania rozporządzenie Nr 1 Wojewody Mazowieckiego z dnia 19 stycznia 2017r. w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie powiatu żyrardowskiego i sochaczewskiego. Publikacja rozporządzenia wynikała z wyznaczenia pierwszego jak dotąd ogniska wysoce zjadliwej grypy ptaków podtypu H5N8 u drobiu w województwie mazowieckim - gospodarstwo utrzymujące 72 sztuki ptaków (kaczki, kury, gęsi, indyki, gołębie, struś), położone w miejscowości Popielarnia, gmina Wiskitki, powiat żyrardowski.

Jednocześnie, przesyłam ponownie rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie zarządzenia środków związanych z występowaniem wysoce zjadliwej grypy ptaków (Dz. U. 2016, poz. 2091) z prośbą o jego rozpowszechnienie w sposób zwyczajowo przyjęty.

Pragnę zwrócić szczególną uwagę na zapisy § 1 ust. 1 pkt 1 i 2 w/w rozporządzenia, nakazujące wszystkich właścicielom drobiu zgłaszanie miejsc ich utrzymywania do Powiatowego Lekarza Weterynarii w Ciechanowie oraz utrzymywanie drobiu w zamknięciu ze względu na konieczność ochrony gospodarstw przed przeniknięciem wirusa grypy ptaków.

 Przeczytano: 773 razy.| Wydrukuj|Do góry