Urząd Gminy Regimin
http://regimin.pl

11 lipca 2017 15:58 | Aktualności

„LEŚNA ZADYSZKA” 2017




Po raz drugi Las Szulmierski był arena pięknej sportowo-rekreacyjnej imprezy, jaką stała się „Leśna Zadyszka”.

Jej głównym organizatorem był Urząd Gminy w Regiminie, wsparty przez współorganizatorów – Fundację „Lilium”, MUKS „Czarnych” Regimin oraz Grupę Biegową „Zadyszka”.

Sukces odniesiony w ubiegłym roku spowodował, że na startach czterech biegów rozegranych w ramach „Zadyszki” pojawiło się znacznie więcej osób. Ze zgłoszonych prawie 500 zawodników na starcie stawiło się aż 475 biegaczy.

Wielki sukces odniosła mieszkanka naszej gminy, sołtys z Kalisza p. Renata Szniter, która okazała się najlepsza w kategorii kobiet.

Z naszych reprezentantów najlepiej spisali się Piotr Podlaski z Czeruch (12 lokata) , Mateusz Liszewski z Szulmierza (14) i Grzegorz Owczarczyk z Targoni (16 miejsce).

Wśród pań znakomicie spisała się Ola Gralewska z Lekowa, zdobywczyni 5 wyniku i Agnieszka Jałoza z Szulmierza (17 czas wśród pań).

W czołówce dominowali przyjezdni, ale warto odnotować 21 miejsce Anny Mikołajewskiej z Lipy i 38 lokatę Grzegorza Liszewskiego z Szulmierza.


Tegoroczna „Zadyszka” była imprezą ogólnopolską, gdyż na starcie różnych biegów pojawili się goście z tak odległych miejscowości jak Gąbin, Konin, Jastrzębie Zdrój, Murowana Goślina, Białystok, Olsztyn, Pasłęk, Prabuty, Wieluń, Koło, Golub Dobrzyń, Płock czy Warszawa. Cieszy fakt, że spośród 475 uczestników aż 86 to mieszkańcy Gminy Regimin!

Biegi nie były jedyną atrakcją „Leśnej Zadyszki” – swoje stoiska przygotowało m.in. Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Gminy Regimin z Kozdrój, Komenda Powiatowa Policji, Wojsko Polskie.

Dla wszystkich uczestników biegów organizatorzy przygotowali piękne okolicznościowe medale i koszulki. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe statuetki i nagrody rzeczowe, zaś wśród wszystkich uczestników biegów dla dorosłych rozlosowano prawie 80 cennych nagród.

Były to m.in. rower ufundowany przez głównego sponsora imprezy (firma Zipp) oraz 40-calowy monitor (fundatorem była firma „Eltcrac System” z Krakowa). Wszystkie uczestniczące w biegu dzieci otrzymały zaś gry i zabawki, ufundowane przez Gminę Regimin i innych sponsorów. Radości nie było końca. Zawodnicy z przyjemnością konsumowali także specjalnie przygotowaną dla nich i wyjątkowo (wg ich opinii) smaczną grochówkę.

Podobnie jak w roku ubiegłym, tak i tegoroczna impreza w Szulmierzu zbiera bardzo wysokie i pochlebne opinie. W ocenie jej uczestników poziom organizacyjny i sportowy „Zadyszki” kwalifikuje ją do grona najlepiej zorganizowanych tego typu imprez w Polsce.

Nic więc dziwnego, że najczęściej zadawanym pytaniem było, czy za rok spotkamy się w Szulmierzu? Odpowiedź była oczywista – do zobaczenia za rok!

Bogata dokumentacja fotograficzna oraz pełne wyniki „Zadyszki” dostępne są na stronie internetowej www.lilium.org.pl.



Zdjęcia: